TRAVSAFE - univerzální dvoulanové záchranné vedení pro až 5 osob

Značka: TRACTEL

Cena na dotaz

Kontaktujte nás pro další informace:
  
Informace o ochraně osobních údajů
Potřebujete poradit? Volejte (+420) 585 423 364

Základní parametry

Odpovídá normě: ČSN EN 795C
Počet současně zajištěných osob: max. 5
Maximální délka vedení: bez omezení
Možnost zatáčení vedení: ano
Montážní poloha: libovolná (na zem, na zeď, na strop)
Zajištění po celé délce lana, bez odpojení od vedení: ano
Speciální připojovací prvek: ano (kluzný nebo kolečkový jezdec)
Počet záchranných lan: 2 lana (1 vedení)

Popis

Horizontální záchranné vedení TRAVSAFE Lifeline je trvalé (napevno instalované) zajišťovací vedení, určené k zajištění pracovníků při práci ve výškách nebo nad volnou hloubkou.

Jedná se o dvoulanové vedení, které může být nainstalováno na jakékoliv konstrukce o dostatečné únosnosti – ocelové, železobetonové, zděné, dřevěné apod. Typické využití je na střechách, výrobních halách, mostových jeřábech, administrativních budovách, obslužných pochůzích lávkách, apod. Umožňuje bezpečné zajištění pracovníků, kteří jsou při své činnosti ohroženi pádem, například při výstavbě nebo údržbě vysokých objektů, montáži střešních a jiných konstrukcí, údržbě mostových jeřábů a jiných zařízení, ale i např. při odklízení sněhu ze střech, mytí oken, atd.

Travsafe Lifeline

Záchranné vedení je navrženo tak, aby jezdec umožňoval plynulý pohyb po vedení, bez nutnosti odpojování od vedení při překonávání kotvících bodů systému.

Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline

Vedení je dimenzováno tak, aby umožňovalo současnou práci až 5 pracovníků. Skládá se z koncových kotvících bodů, mezilehlých kotvících bodů a ocelových záchytných lan.

Travsafe Lifeline

Extrémní zatížení působí pouze na koncové kotvící body, na mezilehlé kotvící body, které jsou průchozí, působí pouze minimální zatížení. Koncové kotvící body se umisťují na začátku a konci vedení. Při výstavbě delších vedení, se v průběhu vedení umísťují kotvící body s absorpčními kroužky, a to každých 30 – 60m. Tímto způsobem je možné instalovat záchranné vedení o libovolné délce v kuse, bez přerušení. Vedení je možné různě zatáčet a tak vytvořit různé tvary. Lze např. zajistit budovu kolem dokola po celém obvodu - bez přerušení, členitou výrobní linku apod. Jednotlivé kotvící body, koncové i mezilehlé, mohou být instalovány ve vzdálenosti až 15 m od sebe.

TRAVSAFE Lifeline lze instalovat v libovolné poloze – na zemi, na zdi, na stropě.

Travsafe Lifeline

Provedení

Jednotlivé prvky záchranného vedení se vyrábí v provedení:

Kotvící body:
  • hliník (Al slitina)
  • nerez (matný nebo leštěný)
Ocelová lana:
  • galvanizované
  • nerez

Při instalaci je možné libovolně kombinovat jednotlivá provedení. Tím lze docílit nejoptimálnější poměr výkon/cena, z hlediska intenzity používání (opotřebování) a okolního prostředí (normální nebo agresivní). Kotvící body lze instalovat na konstrukci buď přímo, nebo pomocí tzv. zvyšovacích sloupků a připevňují se pouze jedním nerezovým pevnostním šroubem M16.

Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline

K vedení se pracovníci připoutávají pomocí svých OOPP (osobních ochranných pracovních prostředků) a pomocí tzv. jezdce. Jezdec je kluzný a umožňuje snadný pohyb po celé délce vedení. Tento kluzný jezdec se dodává ve dvou variantách:

Standardní kluzný jezdec – možnost nasazení pouze na obou koncích záchranného vedení.

Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline

Otevírací kluzný jezdec – možnost nasazení v libovolném místě záchranného vedení

Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline

Koncové body záchranného vedení TRAVSAFE Lifeline jsou vybaveny zarážkami, zabraňujícími nechtěnému vyjetí jezdce z vedení.

Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline

Osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) pro práci ve výškách

Součástí zajišťovacího systému by měly být i OOPP pro práce ve výškách. Jedná se o pracovní zachycovací postroj proti pádu a vhodný spojovací a tlumící prvek pro připoutání ke kluznému jezdci systému TRAVSAFE Lifeline. Pro pohodlnou a bezpečnou práci s maximální redukcí délky případného pádu, je vhodné použití automatického samonavíjecího zachycovače pádu. Tento prvek je daleko pohodlnější a bezpečnější než klasický trhací tlumič pádu, jelikož udržuje spojovací lanko neustále mírně napnuté, čímž v každém okamžiku redukuje délku případného pádu na minimum. Ze stejného důvodu samozřejmě nikde žádné lanko nepřekáží a neomezuje v pohybu.

Travsafe Lifeline Travsafe Lifeline

Dodávka a montáž

Systém se vyrábí na míru. Z toho důvodu potřebujeme cca. 3 - 4 týdny od objednání na dodávku systému.


Záruka

Na uvedený systém poskytujeme standardní záruku v délce 24 měsíců. Životnost zařízení je 10 let s podmínkou každoroční revize. Po 10 letech bude provedena hloubková revize celého systému, na základě které může být životnost dále prodloužena o dalších 10 let, opět s podmínkou každoroční revize.

Počet položek:  0
Cena vč. DPH:  0 Kč

HLEDÁNÍ V KATALOGU:
 
Kontakty

Adresa

Skrbeňská 1
Horka nad Moravou
783 35

Zobrazit na mapě >>
Kontakty Sledujte náš blog! Školení BOZP

Aktuality
14.11.2019
Školení BP ve výškách v roce 2020
Vypsali jsme termíny školení bezpečnosti práce ve výškách – leden, únor 2020. Hlásit se můžete telefonicky, mailem nebo sms. Přehled termínů.
25.04.2019
Nové produkty pro zajištění BP ve výškách řady Moravia Spectrum
Nabízíme novou řadu OOPP pro práce ve výškách. Produkty řady Moravia Spectrum, bezpečné, pohodlné, za příznivou cenu.


PŘÍKLADY POUŽITÍ:
větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek
© Copyright 2009 - 2020 Moravia Spectrum, a.s. | Zásady používání souborů cookies | Informace o ochraně osobních údajů

Telefon: (+420) 585 423 364, Fax: (+420) 585 750 905, E-mail:
Tvorba internetových stránek Winternet