TRAVFLEX – dvoulanové záchranné vedení pro střechy s krytinou z trapézových plechů, pro až 3 osoby

Značka: TRACTEL

Cena na dotaz

Kontaktujte nás pro další informace:
  
Informace o ochraně osobních údajů
Potřebujete poradit? Volejte (+420) 585 423 364

Základní parametry

Odpovídá normě: ČSN EN 795C
Počet současně zajištěných osob: max. 3
Maximální délka vedení: bez omezení
Možnost zatáčení vedení: ano
Montážní poloha: na střeše (libovolná - na zem, na zeď)
Zajištění po celé délce lana, bez odpojení od vedení: ano
Speciální připojovací prvek: ano (kluzný jezdec)
Počet záchranných lan: 2 lana (1 vedení)


Horizontální záchranné vedení TRAVFLEX Lifeline je trvalé (napevno instalované) zajišťovací vedení, určené k zajištění pracovníků při práci ve výškách nebo nad volnou hloubkou.

Jedná se o dvoulanové vedení, které může být nainstalováno na střechy s ocelovou nebo hliníkovou střešní krytinou a/nebo na křehké (lehké) pomocné konstrukce. Typické využití je na střechách výrobních hal, skladů, hangárů, lehkých přístřešků apod. Umožňuje bezpečné zajištění pracovníků, kteří jsou při své činnosti ohroženi pádem, například při opravách nebo údržbě střechy, montáži nebo údržbě klimatizačních jednotek, ale i např. při odklízení sněhu ze střech apod.


Travflex Lifeline


Systém záchranného vedení TRAVFLEX Lifeline je odvozen ze systému TRAVSAFE Lifeline. TRAVFLEX Lifeline je sloupek určený k instalaci systému TRAVSAFE Lifeline na střešní krytiny z ocelových nebo hliníkových plechů. Sloupek má unikátní design i vlastnosti. Redukuje síly které působí na střechu v místě uchycení sloupku.

Travflex Lifeline


Sloupek TRAVFLEX je rozměrově malý, s velmi jednoduchou instalací. Ta se provádí na povrch ocelové nebo hliníkové krytiny, zaručeně vodonepropustným způsobem a to díky speciálním pěnovým podložkám. Sloupek je upevněn na ocelovou konstrukci samořeznými šrouby, nebo do střechy pomocí speciálních lisovacích pouzder - bez nutnosti vyřezání krytiny.

Travflex Lifeline Travflex Lifeline

Schopnost absorbovat pádovou energii umožňuje instalovat tento systém na rozlehlé plochy s lehkou, málo odolnou konstrukcí.

Sloupek TRAVFLEX je k dispozici ve třech verzích: koncový, průběžný, rohový.

Travflex Lifeline

Instalace systému TRAVFLEX Lifeline je jednoduchá ale vyžaduje speciální nářadí.

Systém je určen pro používání maximálně 3 osobami. Maximální vzdálenost mezi kotevními body (sloupky) je 15m.

Extrémní zatížení působí pouze na koncové kotvící body, na mezilehlé kotvící body, které jsou průchozí, působí pouze minimální zatížení. Koncové kotvící body se umisťují na začátku a konci vedení. Při výstavbě delších vedení, se v průběhu vedení umísťují kotvící body s absorpčními kroužky, a to každých 30 – 60m. Tímto způsobem je možné instalovat záchranné vedení o libovolné délce v kuse, bez přerušení. Vedení je možné různě zatáčet a tak vytvořit různé tvary. Lze tak např. zajistit střechu budovy kolem dokola po celém obvodu - bez přerušení.

Provedení

Veškeré komponenty systému jsou v provedení nerez, záchytné lano lze použít buď nerezové nebo galvanizované.

K vedení se pracovníci připoutávají pomocí svých OOPP (osobních ochranných pracovních prostředků) a pomocí tzv. jezdce. Jezdec je kluzný a umožňuje snadný pohyb po celé délce vedení. Tento kluzný jezdec se dodává ve dvou variantách:

Standardní kluzný jezdec – možnost nasazení pouze na obou koncích záchranného vedení.

Travflex Lifeline

Otevírací kluzný jezdec – možnost nasazení v libovolném místě záchranného vedení.

Travflex Lifeline Travflex Lifeline

Koncové body záchranného vedení TRAVFLEX Lifeline jsou vybaveny zarážkami, zabraňujícími nechtěnému vyjetí jezdce z vedení.

Osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) pro práci ve výškách

Součástí zajišťovacího systému by měly být i OOPP pro práce ve výškách. Jedná se o pracovní zachycovací postroj proti pádu a vhodný spojovací a tlumící prvek pro připoutání ke kluznému jezdci systému TRAVFLEX Lifeline.

Zde je možné použít mnoho způsobů připojení k jezdci, záleží na druhu vykonávané práce. Klasickým spojovacím prvkem je v tomto případě textilní smyčka s tlumičem pádu délky 1,5m nebo 2m. Pro náročnější práce nebo práce ve větší vzdálenosti od záchranného lana lze s výhodou použít textilní lano s pohyblivým zachycovačem pádu, popř. automatický samonavíjecí zachycovač pádu. Tento prvek je mnohem pohodlnější a bezpečnější než klasický trhací tlumič pádu, jelikož udržuje spojovací lanko neustále mírně napnuté, čímž v každém okamžiku redukuje délku případného pádu na minimum. Ze stejného důvodu samozřejmě nikde žádné lanko nepřekáží a neomezuje v pohybu.

Dodávka a montáž

Systém se vyrábí na míru. Z toho důvodu potřebujeme cca. 4 týdny od objednání na dodávku systému.

Záruka

Na uvedený systém poskytujeme standardní záruku v délce 24 měsíců. Životnost zařízení je 10 let s podmínkou každoroční revize. Po 10 letech bude provedena hloubková revize celého systému, na základě které může být životnost dále prodloužena o dalších 10 let, opět s podmínkou každoroční revize.

Počet položek:  0
Cena vč. DPH:  0 Kč

HLEDÁNÍ V KATALOGU:
 
Kontakty

Adresa

Skrbeňská 1
Horka nad Moravou
783 35

Zobrazit na mapě >>
Kontakty Sledujte náš blog! Školení BOZP

Aktuality
14.11.2019
Školení BP ve výškách v roce 2020
Vypsali jsme termíny školení bezpečnosti práce ve výškách – leden, únor 2020. Hlásit se můžete telefonicky, mailem nebo sms. Přehled termínů.
25.04.2019
Nové produkty pro zajištění BP ve výškách řady Moravia Spectrum
Nabízíme novou řadu OOPP pro práce ve výškách. Produkty řady Moravia Spectrum, bezpečné, pohodlné, za příznivou cenu.

© Copyright 2009 - 2020 Moravia Spectrum, a.s. | Zásady používání souborů cookies | Informace o ochraně osobních údajů

Telefon: (+420) 585 423 364, Fax: (+420) 585 750 905, E-mail:
Tvorba internetových stránek Winternet