TRAVSPRING – univerzální záchranné lano pro až 5 osob

Značka: TRACTEL

Cena na dotaz

Kontaktujte nás pro další informace:
  
Informace o ochraně osobních údajů
Potřebujete poradit? Volejte (+420) 585 423 364

Základní parametry

Odpovídá normě: ČSN EN 795C
Počet současně zajištěných osob: max. 5
Maximální délka vedení: bez omezení
Možnost zatáčení vedení: ano
Montážní poloha: na zem nebo na zeď
Zajištění po celé délce lana, bez odpojení od vedení: ano (v zatáčkách nutné přepojení)
Speciální připojovací prvek: ne (běžná ocelová karabina)
Počet záchranných lan: 1 lano

Popis

Horizontální záchranné lano TRAVSPRING Lifeline je trvalé (napevno instalované) zajišťovací vedení, určené k zajištění pracovníků při práci ve výškách nebo nad volnou hloubkou.

Jedná se o jednolanové vedení, které může být nainstalováno na jakékoliv konstrukce o dostatečné únosnosti – ocelové, železobetonové, zděné, dřevěné apod.

Typické využití je na střechách, výrobních halách, mostových jeřábech a jeřábových drahách, administrativních budovách, obslužných pochůzích lávkách apod.

Umožňuje bezpečné zajištění pracovníků, kteří jsou při své činnosti ohroženi pádem, například při výstavbě nebo údržbě vysokých objektů, montáži střešních a jiných konstrukcí, údržbě mostových jeřábů a jiných zařízení, ale i např. při odklízení sněhu ze střech, mytí oken, atd.

Záchranné vedení je navrženo tak, aby kotvicí body systému bylo možné překonat bez odpojení zajišťovací karabiny od záchranného lana.

Travspring Lifeline Travspring Lifeline

Vedení je dimenzováno tak, aby umožňovalo současnou práci až 5 pracovníků. Skládá se z koncových kotvících bodů, mezilehlých kotvících bodů a ocelového záchytného lana.

Travspring Lifeline

Extrémní zatížení působí pouze na koncové kotvící body, na mezilehlé kotvící body, které jsou průchozí, působí pouze minimální zatížení, a to pouze v případě pádu. Koncové kotvící body se umisťují na začátku a konci vedení a jsou doplněny tlumiči pádu, které omezují zatížení přenášené do nosné konstrukce.

Záchranné vedení lze instalovat v libovolné délce v kuse, bez přerušení.

Vedení je možné různě zatáčet a tak vytvořit různé tvary. Lze např. zajistit budovu kolem dokola po celém obvodu - bez přerušení, členitou výrobní linku, střechu apod. Jednotlivé kotvící body, koncové i mezilehlé, mohou být instalovány ve vzdálenosti až 15 m od sebe.

TRAVSPRING Lifeline lze instalovat pouze v poloze – na zemi nebo na zdi.

Travspring Lifeline

Provedení

Jednotlivé prvky záchranného vedení se vyrábí pouze v nerezovém provedení.

Kotvící body lze instalovat na konstrukci buď přímo, nebo pomocí tzv. zvyšovacích sloupků a připevňují se jedním nebo dvěma nerezovými pevnostními šrouby M12.

K vedení se pracovníci připoutávají pomocí svých OOPP (osobních ochranných pracovních prostředků) a pomocí standardní ocelové karabiny M10, která umožňuje snadný pohyb po celé délce vedení.

Travspring Lifeline

Osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) pro práci ve výškách

Součástí zajišťovacího systému by měly být i OOPP pro práce ve výškách. Jedná se o pracovní zachycovací postroj proti pádu a vhodný spojovací a tlumící prvek pro připoutání k záchrannému lanu systému TRAVSPRING Lifeline. Pro pohodlnou a bezpečnou práci s maximální redukcí délky případného pádu, je vhodné použití automatického samonavíjecího zachycovače pádu (viz. obrázek). Tento prvek je daleko pohodlnější a bezpečnější než klasický trhací tlumič pádu, jelikož udržuje spojovací popruh neustále mírně napnutý, čímž v každém okamžiku redukuje délku případného pádu na minimum. Ze stejného důvodu samozřejmě nikde žádné lanko nepřekáží a neomezuje v pohybu.

Dodávka a montáž

Systém se vyrábí na míru. Z toho důvodu potřebujeme cca. 3 - 4 týdny od objednání na dodávku systému.

Záruka

Na uvedený systém poskytujeme standardní záruku v délce 24 měsíců. Životnost zařízení je 10 let s podmínkou každoroční revize. Po 10 letech bude provedena hloubková revize celého systému, na základě které může být životnost dále prodloužena o dalších 10 let, opět s podmínkou každoroční revize.

Počet položek:  0
Cena vč. DPH:  0 Kč

HLEDÁNÍ V KATALOGU:
 
Kontakty

Adresa

Skrbeňská 1
Horka nad Moravou
783 35

Zobrazit na mapě >>
Kontakty Sledujte náš blog! Školení BOZP

Aktuality
14.11.2019
Školení BP ve výškách v roce 2020
Vypsali jsme termíny školení bezpečnosti práce ve výškách – leden, únor 2020. Hlásit se můžete telefonicky, mailem nebo sms. Přehled termínů.
25.04.2019
Nové produkty pro zajištění BP ve výškách řady Moravia Spectrum
Nabízíme novou řadu OOPP pro práce ve výškách. Produkty řady Moravia Spectrum, bezpečné, pohodlné, za příznivou cenu.


PŘÍKLADY POUŽITÍ:
větší obrázek větší obrázek
© Copyright 2009 - 2020 Moravia Spectrum, a.s. | Zásady používání souborů cookies | Informace o ochraně osobních údajů

Telefon: (+420) 585 423 364, Fax: (+420) 585 750 905, E-mail:
Tvorba internetových stránek Winternet