TIRSAFE – přenosné ocelové záchranné lano do nejtvrdších pracovních podmínek, pro až 3 osoby

Značka: TRACTEL

Cena na dotaz

Kontaktujte nás pro další informace:
  
Informace o ochraně osobních údajů
Potřebujete poradit? Volejte (+420) 585 423 364

Základní parametry

Odpovídá normě: ČSN EN 795C
Počet současně zajištěných osob: max. 3
Maximální délka vedení: 100m
Možnost zatáčení vedení: ne
Montážní poloha: libovolná (mezi 2 kotvicí body)
Zajištění po celé délce lana, bez odpojení od vedení: ano (nutné přepojení u kotvicích bodů)
Speciální připojovací prvek: ne (běžná ocelová karabina)
Počet záchranných lan: 1 lano

Popis

Horizontální záchranné lano TIRSAFE je přenosné, lehce nainstalovatelné zajišťovací vedení, určené k zajištění pracovníků při práci ve výškách nebo nad volnou hloubkou.

Jedná se o jednolanové vedení, které může být nainstalováno na jakékoliv konstrukce o dostatečné únosnosti – ocelové, železobetonové, zděné, dřevěné apod.

Typické využití je na střechách, ocelových a betonových konstrukcích, na stavbách, mostech, hrázích, obslužných pochůzích lávkách, jeřábových drahách apod.

Umožňuje bezpečné zajištění pracovníků, kteří jsou při své činnosti ohroženi pádem, například při výstavbě nebo údržbě vysokých objektů, montáži střešních a jiných konstrukcí, údržbě mostových jeřábů a jiných zařízení, ale i např. při odklízení sněhu ze střech, čištění česel a rybochodů, atd.

Přenosné záchranné vedení TIRSAFE je určeno pro použití v nejtěžších pracovních podmínkách. Tomu odpovídá i konstrukce zařízení. Vedení je dimenzováno tak, aby umožňovalo současnou práci až 3 pracovníků.

Skládá se z průmyslového tlumiče pádu Tirsafe T3, napínacího zařízení Tirfor T3, ocelového galvanizovaného lana příslušné délky (20m – 100m) a 2ks ocelových kotvicích smyček.

Tirsafe Tirsafe Tirsafe

Záchranné lano TIRSAFE se upevňuje mezi dva kotvicí body o dostatečné únosnosti. Pokud je záchranné lano delší než 20m, používá se jednoduché dodatečné mezikotvení a to každých 15m. Mezikotvení je pouze z důvodu snížení průvěsu lana v případě pádu, proto lze použít jednoduše např. textilní kotvicí smyčku s karabinou. Tyto mezilehlé kotvicí body jsou jediná místa na vedení, kde se musí pracovník přepínat.

Extrémní zatížení působí pouze na koncové kotvící body, na mezilehlé kotvící body, které jsou průchozí, působí pouze minimální zatížení, a to pouze v případě pádu.

Provedení

K vedení se pracovníci připoutávají pomocí svých OOPP (osobních ochranných pracovních prostředků) a pomocí standardní ocelové karabiny M10, která umožňuje snadný pohyb po celé délce vedení.

Tirsafe

Osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) pro práci ve výškách

Součástí zajišťovacího systému by měly být i OOPP pro práce ve výškách. Jedná se o pracovní zachycovací postroj proti pádu a vhodný spojovací a tlumící prvek pro připoutání k záchrannému lanu systému TIRSAFE. Pro pohodlnou a bezpečnou práci s maximální redukcí délky případného pádu, je vhodné použití automatického samonavíjecího zachycovače pádu. Tento prvek je daleko pohodlnější a bezpečnější než klasický trhací tlumič pádu, jelikož udržuje spojovací popruh neustále mírně napnutý, čímž v každém okamžiku redukuje délku případného pádu na minimum. Ze stejného důvodu samozřejmě nikde žádné lanko nepřekáží a neomezuje v pohybu.

Dodávka

Vzhledem k různým délkám lana je systém pouze na objednávku. Dodací lhůta cca. 3 týdny od objednání.

Záruka

Na uvedený systém poskytujeme standardní záruku v délce 24 měsíců. Systém podléhá, ze zákona, pravidelné roční revizi.

Počet položek:  0
Cena vč. DPH:  0 Kč

HLEDÁNÍ V KATALOGU:
 
Kontakty

Adresa

Skrbeňská 1
Horka nad Moravou
783 35

Zobrazit na mapě >>
Kontakty Sledujte náš blog! Školení BOZP

Aktuality
14.11.2019
Školení BP ve výškách v roce 2020
Vypsali jsme termíny školení bezpečnosti práce ve výškách – leden, únor 2020. Hlásit se můžete telefonicky, mailem nebo sms. Přehled termínů.
25.04.2019
Nové produkty pro zajištění BP ve výškách řady Moravia Spectrum
Nabízíme novou řadu OOPP pro práce ve výškách. Produkty řady Moravia Spectrum, bezpečné, pohodlné, za příznivou cenu.


PŘÍKLADY POUŽITÍ:
větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek
© Copyright 2009 - 2020 Moravia Spectrum, a.s. | Zásady používání souborů cookies | Informace o ochraně osobních údajů

Telefon: (+420) 585 423 364, Fax: (+420) 585 750 905, E-mail:
Tvorba internetových stránek Winternet