Kontakty

Adresa

Skrbeňská 1
Horka nad Moravou
783 35

Zobrazit na mapě >>
Kontakty Sledujte náš blog!
Videa
video video video

Záchytné systémy proti pádu ze střech

Často se nás lidé ptají, co to je záchytný systém? Zjednodušeně řečeno, slouží k tomu, aby při údržbě střech nedošlo ke zranění způsobené pádem z výšky. Podle zákona musí být namontovaný na každou novou nebo opravovanou střechu. Důvodem je bezpečnost těch, kteří pracují ve výškách.


Záchytné systémy patří všude tam, kde hrozí pád. Kromě zmíněných střech jde o různé lávky, jeřáby, prostory nad šachtami, ale své místo mají rovněž v historických památkách.


Horizontální záchytný systém například najdete v chrámu Zvěstování Panny Marie ve Šternberku. Nainstalovaný je na vnitřní římse, aby mohli údržbáři kontrolovat osvětlení. K záchytnému systému se připnou pomocí jezdce, který volně přejíždí přes všechny kotvící body, takže se mohou plynule pohybovat po celé délce bezpečnostního systému a nikde se neodepínají. Právě tohle řešení patří mezi největší výhody horizontálních záchytných systémů.


Od boha ke vědě

Unikátní řešení bezpečnosti jsme navrhovali rovněž pro stavbu roku 2014. Na kopuli technologického institutu v Brně je několik lanových systémů, které slouží k zajištění pracovníků provádějících pravidelnou údržbu skleněné střechy atria. Díky tomu se na kopuli dostanou kamkoli a přitom jsou jištění.


Uplatnění záchytných systémů je široké. Vždy jsou přidělány k pevné konstrukci, aby dokázaly zachytit případný pád. Samotnému namontování předchází vytvoření projektové dokumentace, tedy návrh na rozmístění kotvících prvků.


Záchytné systémy je vhodné naprojektovat předem. Spousta architektů si to již uvědomuje a do projektů - ať už rekonstrukcí či novostaveb - zahrnují také záchytné systémy. Přesto jsou stále ještě výjimky, což zbytečně výstavbu a opravy prodražuje. Pak je totiž potřeba do hotové stavby opět zasahovat.


Jak postupujeme při instalaci záchytných systémů:

  • Projektování
  • Montáž
  • Revize
  • Případně servis

Video - výhody horizontálního záchytného systému.+ nový komentář | zpět na blog

Komentáře

ifemoezulio - ifemoezulio (18.05.2019 08:20)  …  odpovědět na komentář

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules zyz.xdld.moraviaspectrum.cz.wxt.ub http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

© Copyright 2009 - 2019 Moravia Spectrum, a.s. | Zásady používání souborů cookies | Informace o ochraně osobních údajů

Telefon: (+420) 585 423 364, Fax: (+420) 585 750 905, E-mail:
Tvorba internetových stránek Winternet